„Rodiče u nás mohou prostřednictvím služby Family point přebalit a nakrmit své děti, společně si odpočinout, občerstvit se či využít dětského koutku. Pro péči o děti máme vyhrazenou samostatnou místnost, kde je k dispozici mimo jiné přebalovací pult a kojící křeslo," informovala Kateřina Šalandová, vedoucí koordinátorka Srdíčka.

Na recepci rodinného centra mohou rovněž zájemci získat informace o službách a programech pro rodiny ve Žďáře a jeho okolí, využít nabídky bezplatného internetu, mohou se účastnit besed, přednášek a dalších akcí určených pro rodiny.

Výchovné problémy

„Rodiče u nás mohou také řešit své vztahové, výchovné či sociální problémy. Poskytujeme i kariérové poradenství, které může být přínosné při hledání zaměstnání po rodičovské dovolené nebo k zorientování se na trhu práce. V případě potřeby jim poskytneme kontakt na pomáhající organizace," vysvětlila Barbora Marinčová, sociální pracovnice Family pointu.

Senior point je naproti tomu určen pro lidi od 55 let věku a má především informovat seniory o službách poskytovaných pro ně ve městě a okolí. „Seniorům pomůžeme s vyhledáváním potřebných informací na internetu, nebo je v případě potřeby odkážeme na odborné organizace," přiblížila kontaktní pracovnice žďárského Senior pointu Petra Nováčková. Senioři se v místě rovněž mohou setkávat, využít možnosti pořádání besed, nebo si jenom přijít vypít čaj či kávu. Anebo se také při společných činnostech setkávat s rodinami s dětmi.

Umístění ve čtvrtém patře se klienti nemusejí obávat. „Přístup k oběma službám je bezbariérový. Rodiče s kočárky se do prostor centra Srdíčko dostanou výtahem, který je přístupný od centrálního vchodu do polikliniky, senioři mohou využít osobní výtahy či schodiště," dodala Kateřina Šalandová s tím, že obě služby jsou zájemcům poskytovány bezplatně.

Služby Family point i Senior point zrealizovala žďárská radnice s podporou krajské dotace. Jejich poskytovatelem je Kolpingovo dílo České republiky prostřednictvím rodinného centra Srdíčko, které v prostorách polikliniky zřizuje.