"Další pak neměl povinné pojištění," řekl ředitel dopravní policie Leoš Tržil.

Jihomoravská policejní mluvčí Petra Vedrová v sobotu uvedla, že zastavovat rychlá auta v provozu by bylo příliš riskantní, zejména v zúžených místech. Dva z "hříšníků" však policie nakonec stopla a pokutu dala přímo na místě. Se třetím bude zahájeno správní řízení.

Policie o akci dopředu věděla a nasadila na ni dálniční passaty a vrtulník, který jízdu monitoroval. Nyní vyhodnocuje získané informace. Správní řízení tak prý možná čeká i další řidiče.

Policie na dálnici D1 naměřila nejvyšší rychlost 172 km/h. Kolona zhruba třiceti luxusních vozů, která projížděla v sobotu Českou republikou, ale neměla charakter tajného závodu a příliš se nevymykala běžnému provozu na dálnici D1.

Sportovní vozy Ferrari, Porsche, Lamborghini, Maseratti a Aston Martin v sobotu dopoledne vyjížděly z Prahy do Uherského Hradiště za účasti českých celebrit. Šlo o reklamní akci k ročnímu výročí otevření kavárny Caffeteria v Uherském Hradišti. Loňský ročník akce údajně veřejnost ani nezaznamenala, letos však rychlé vozy vzbudily na dálnici D1 rozruch.

zdroj: ČTK