„Z jedné strany bude zázemí pro fotbalisty, z druhé pro tenisty. Dojde také k úpravě všech čtyř tenisových kurtů a položení pilířů pro umístění nafukovací tenisové haly nad dvěma z nich,“ popsal připravované stavební práce žďárský místostarosta Josef Klement.

Rozpočtovaná cena je 20,6 milionu plus pět milionů korun jako vyhrazené plnění pro případné vícepráce. Přestavbu budou řemeslníci provádět od května do září. Vlastní stavba má být zajímavá také tím, že střecha budovy bude využita pro retenci dešťové vody. „Díky tomu se ušetří na zalévání kurtů, protože na to se využije právě ta zachycená dešťová voda,“ uvedl starosta Žďáru nad Sázavou Zdeněk Navrátil.

Revitalizací získají fotbalisté šest nových kabin pro mládež a dorost včetně sociálního zařízení a tenisté mimo jiné i terasu s výhledem na kurty. „Rada města rovněž fotbalistům schválila asi osm milionů korun na novou umělou trávu, protože stávajícímu povrchu letos končí certifikace,“ poznamenal místostarosta.
Po dokončené přestavbě by radnice ráda opravené prostory slavnostně zprovoznila.

„Pokusili bychom se sehnat nějaké slavné fotbalisty, v tom smyslu jsme už vedli diskusi se zástupci firmy Žďas, která má stejného vlastníka jako Slavia Praha,“ nastínil Zdeněk Navrátil.