Peníze putovaly na nákup přístroje, který pomáhá pacientům s koronavirovou infekcí. „Moc děkujeme. Přístroj High Flow Nasal Oxygen pomáhá při léčbě pacientů s onemocněním Covid-19. Nedýchá za ně, ale dodává jim kyslík. A díky tomu se jejich zdravotní stav lepší. Říká se tomu oxygenoterapie a hodně pomáhá,“ poděkovala dívkám mluvčí novoměstské nemocnice Tamara Pecková.

Projekt Vyzvi se! byl na stejnojmenných webových stránkách spuštěný v říjnu roku 2018. „Jedná se o první projekt svého druhu v České republice. Jde o virtuální závod, ve kterém opravdu každý a kdekoliv na světě, může překonávat své hranice, prospět svému tělu a zároveň pomoci tam, kde je to třeba,“ představila projekt Pavla Roháčková ze spolku FreeRunHelps.

Holky z Bobrové, které spojuje sportovní vášeń, darují čtvrtinu ze startovného na charitativní účely. „Teď jsme měly k dispozici finanční příspěvek čtyřicet tisíc korun,“ upřesnila částku, kterou spolek FreeRunHelps daroval novoměstské nemocnici, Pavla Roháčková.

Kromě projektu Vyzvi se! pomáhají holky z Bobrové i jinak. „Jedním z našich projektů je tradiční charitativní závod FreeRun. Závod se každoročně koná v krásné přírodě v Bobrové na Vysočině. Každá naše aktivita je uskutečněná především za účelem pomoci, tam kde je to nejvíce potřeba. Vždy opravdu pečlivě hledáme příběh, který se rozhodneme podpořit,“ vysvětlila Pavla Roháčková.

Díky projektům spolku FreeRunHelps se už podařilo sehnat peníze na výcvik asistenčního psa pro autistická dvojčátka Leu a Zoe nebo na rehabilitační pomůcky pro handicapovaného Dominika z Bystřice nad Pernštejnem.