„Společným cílem akce je stejně jako loni pokusit se zvýšit bezpečnost řidičů motocyklů v silničním provozu. Dokázat správně zvládnout krizové momenty, které mohou v silničním provozu nastat, s radou instruktorů a dopravních policistů na polygonu bude pro účastníky určitě velmi přínosnou zkušeností,“ uvedl Pavel Doležal, komisař odboru služby dopravní policie krajského policejního ředitelství, jež je koordinátorem jízdy na Vysočině.

Sraz přihlášených motorkářů, kteří se chtějí do akce a společné vysočinské vyjížďky zapojit a mohou tak učinit prostřednictvím formuláře na webových stránkách www.policie.cz, bude v 9 hodin. Po nezbytné instruktáži je na 10 hodin plánován společný odjezd kolony motocyklů za doprovodu policejních hlídek – policistů na motocyklech.

„Počet účastníků na jednu jízdu je z kapacitních důvodů limitován na maximální počet 250. Příjezd na jihlavský polygon, kde budou mít dveře otevřené i ostatní motorkáři, kteří se společné jízdy z kapacitních důvodů nemohli zúčastnit, je plánován na 12 hodin. Po dojetí do výcvikového centra se účastníci jízdy mohou zapojit do připraveného programu. Preventivní akci, která postupně probíhá v rámci celé republiky, připravilo Ředitelství služby dopravní policie Policejního prezidia České republiky ve spolupráci s Asociací center pro zdokonalovací výcvik řidičů AČR,“ přiblížila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Secesní fasáda budovy vypadá jako v době svého vzniku v roce 1906.
Obnovený někdejší žďárský hotel Veliš získal ocenění

Stejně jak loni v České republice proběhne devět společných jízd s následnou bezplatnou ukázkou výcviku na polygonu. Akce má především preventivní charakter, neboť loni zemřelo na českých silnicích 86 řidičů motocyklů a dva jejich spolujezdci, což je výrazný nárůst smrtelných následků oproti roku 2017.