Na společenskou akci přijeli i Marie Bekárková a Martina Vrtělová z Kroměříže. „V úterý jsme asi o půl dvanácté sedly v Kroměříži na doporučený spoj a kolem půl čtvrté jsme dorazily do Žďáru nad Sázavou," vypráví Marie Bekárková.

Úterní podvečer strávily dívky zabydlováním v budově biskupského gymnázia. O půl osmé čekal účastníky zahajovací program. „Končil kolem půl desáté, poté jsme vyrazily na menší obhlídku Žďáru a pak spát," upřesnila osmnáctiletá Martina.

Holky spaly v jedné ze tříd gymnázia s dalšími pětadvaceti účastnicemi setkání. „Naštěstí byl v místnosti klid i přesto, že nás tam bylo tolik. Všechny jsme byly unavené, tak nikdo nedělal hluk," pochvalovala si Marie.

Ve středu ráno dívky probudil v sedm hodin nečekaný budíček. „Vůbec jsem netušila, že nás budou budit," smála se Marie Bekárková. Oproti ní Martina vstávala už v šest, aby se ještě před snídaní stihla osprchovat.

„Ačkoliv jsem do koupelny dorazila tak brzy, stejně už tam stálo pět dívek a jedna byla ve sprše," popsala Martina. Naštěstí řada postupovala rychle, takže se stihla osprchovat ještě před snídaní.

„Ještěže jsme na jídlo dorazily brzy. Chvilku poté, co jsme dostaly svůj příděl, se přihrnuli i ostatní, a vytvořila se fronta až do dalšího patra," oddychla si Marie.

Po snídani na holky čekala modlitba a dopolední program u zimního stadionu. Oběd mají od pořadatelů zařízený ve školách, kde jsou ubytované. Odpoledne včera byla na programu setkání, besedy a workshopy.

„Zatím jsme se ještě nerozhodly, kam se půjdeme podívat. Hlavními tématy jsou vztahy, hudba, ale jsou zde i různé workshopy," popsala včera před polednem Marie a zároveň se přiznala, že ji nejvíc zajímají mezilidské vztahy. „Besedu o hudbě jsem absolvovala na jiném z našich setkání," dodala Marie Bekárková.

V šest hodin večer se u zimního stadionu podávala večeře. Spát šli včera účastníci setkání mládeže po desáté hodině, když skončil večerní program.

--------------

Mládež má na setkání nabitý program

Ve Žďáře nad Sázavou ve středu druhým dnem pokračovalo Celostátní setkání mládeže. Jeho centrem se do neděle stalo prostranství u zimního stadionu. Mladé věřící včera čekal nabitý program, v němž mohli vybírat z velkého množství přednášek, workshopů, výtvarných dílen, sportu a duchovních aktivit. Akce, na niž přijelo několik tisícovek lidí, pokračuje bohatou nabídkou činností také dnes. Zájemci mohou zhlédnout muzikál Gedeon, koncerty a další kulturní akce. Od půl osmé večer pak zazní na hlavním pódiu u žďárského zimnho stadionu svědectví o blahoslavené Italce Chiaře Luce Badano, a to i za přítomnosti jejích rodičů. V pátek bude v bazilice od 10 hodin přednášet na téma K čemu potřebuji církev? arcibiskup Dominik Duka.