Nová publikace přibližuje soužití s profesně velmi úspěšným člověkem, který však dlouhé roky marně a za pomocí odborníků bojoval se svou závislostí na hazardu. Bittnerová v ní vypráví o všech událostech s odzbrojující otevřeností. Přináší tím jedinečný pohled na odvrácenou tvář hazardního průmyslu, jehož zhoubný vliv se u nás stále podceňuje.
„Bylo pro mě nesnadné napsat tuto knihu a zároveň souhlasit s jejím vydáním, protože samozřejmě půjde do běžné distribuce,“ dodala Martina Bittnerová. Stala se tak zároveň první takzvanou „spoluzávislou“ u nás, která své zkušenosti a zážitky literárně zpracovala.

Počet lidí závislých na hazardu v České republice výrazně roste a díky on-line hazardu se tento problém stále více týká i mladistvých. Podle oficiálních odhadů je u nás pětapadesát až sto deset tisíc osob závislých na hraní či sázení. Avšak do statistik se počítají pouze ti, kteří vyhledají odbornou pomoc. Značná část gamblerů tak zůstává systémem nezachycena, takže se neobjevuje ani v uvedených číslech.

„Šlo mi v zásadě o to, aby se o hazardu začalo v naší společnosti mluvit otevřeně a pravdivě. Z těch důvodů také v návaznosti na knihu připravuji řadu besed pro studenty i veřejnost,“ vysvětlila autorka, jíž se před jedenácti měsíci zcela převrátil dosavadní život.