Vysočina arena v Novém Městě na Moravě se stala dějištěm velkolepé Zetor show. Akce přilákala davy návštěvníků, kteří si užili nejen nablýskané zemědělské stroje, ale i bohatý doprovodný program včetně autogramiád a koncertů.

Nehoda tří aut uzavřela silnici u Rousměrova na Žďársku. Jeden řidič zemřel. Policisté odkláněli dopravu v Ostrově nad Oslavou na obec Bobrová a Křižanov.

Novou ředitelku má Základní škola Švermova 4 ve Žďáře nad Sázavou. Stala se jí dosavadní ekonomka a učitelka školy Dominika Paulová.

Uzavírky, průjezd na semafor a další těžkosti čekají na řidiče, kteří přes léto usednou za volant. Na Vysočině v tomto období začínají nové opravy silnic a další budou pokračovat. Deník přinesl přehled dopravních akcí na nejfrekventovanějších silničních tazích v kraji.

Děti zažily zábavu i poučení o přírodě v Řečici na dětském Myslivecko-zemědělském dni. Konal se v sobotu 15. června v Řečici u Radešínské Svratky. Za příspěvek děkujeme Evě Kincové.

Od jara fungují ve zkušebním provozu velkoobjemové kontejnery na bioodpad ve Žďáře nad Sázavou. Lidé do nich ale vyhazují i nevhodný odpad, například dřevo.

Zvýhodněné letní vstupné pro celodenní návštěvu nově zavádí Relaxační centrum ve Žďáře nad Sázavou. Má se jím zatraktivnit pobyt na venkovní opalovací loučce. Výhodné ceny budou platit v červenci a v srpnu.

Nový chodník se bude stavět v Novoměstské ulici ve Žďáře nad Sázavou. Radní už vybrali stavební firmu. Hotový má být chodník během šest měsíců.

Zetor Show v Novém Městě na Moravě. | Video: Helena Zelená Křížová