Unikátní kombinéza Martiny Sáblíkové jde do aukce: Chcete mít doma kombinézu trojnásobné olympijské vítězky Martiny Sáblíkové? Máte možnost. Na platformě Dobrobot odstartovala dobročinná online aukce tréninkové kombinézy s vlastnoručním podpisem rodačky z Nového Města na Moravě.

Tragická nehoda cyklisty: Cyklista zemřel u Kadova na Novoměstsku. Tragická nehoda se stala ve středu večer. ”Vyjel mimo komunikaci, kde havaroval a na místě zemřel,” uvedla mluvčí policie na Vysočině Michaela Lébrová.

Odpojený přívěs z kamionu srazil protijedoucí auto v ulici Karlov ve Velké Bíteši.
Děsivá nehoda u Bíteše: kamion ztratil přívěs a zdemoloval protijedoucí auto

Nový dům pro meziříčské děti: Práce na projektu výstavby nové budovy pro dětskou skupinu na Hliništích ve Velkém Meziříčí pokročily. Město požádá o dotaci. Na plánovanou budovu se můžete podívat na vizualizaci. Vznikne na místě, kde dřív stával cirkus.

Větrné elektrárny v Nížkově: Asi čtyři větrné elektrárny chce stavět v katastru obce Nížkov na Žďársku skupina Čez. Obec to rozdělilo na dva tábory. Starosta Bohuslav Musil nechá o budoucnosti větrných elektráren uspořádat mezi obyvateli anketu.

Lokalita takzvané Věžičky ve Žďáře 3 (Stalingradu) by měla doznat změn a stát se funkčním prostorem pro místní obyvatele. Pomoct k tomu má sociologicko-antropologický průzkum.
Věžička na žďárském Stalingradě se promění, výzkum chce názory lidí ze sídliště

Obchvat pro Velké Meziříčí: Jihovýchodní obchvat v budoucnu odlehčí Velkému Meziříčí od tranzitní dopravy. Klíčová dopravní stavba by měla začít vznikat už v roce 2026. Uvedl to starosta Velkého Meziříčí Alexandros Kaminaras.

Podvod, drogy, výtržnictví: Hned několik policistů z Vysočiny se v poslední době dostává do střetu se zákonem. Většinou jde o lidská selhání, někdy ovšem přímo souvisí s výkonem povolání policisty. Ukazuje to i aktuální případ policisty obviněného z pojišťovacího podvodu.

Mozaika se sluncem na fasádě žďárské Základní školy Švermova prošla rukama restaurátorů.
Slunce už se zase směje na děti, žďárská škola obnovila známou mozaiku

Nové Město a dopravní radary: Stále více dopravních radarů zpomaluje řidiče v Novém Městě na Moravě a jeho okolí. Ten nejkontroverznější měří třicetikilometrovou rychlost ve Žďárské ulici. Vadí vám měření rychlosti pomocí radarů ve městě? Hlasujte v anketě.

Ve Žďáře se opravují další ulice: Část ulice Revoluční se uzavřela ve Žďáře nad Sázavou. Oprava povrchu bude trvat přibližně do 16. června. Rekonstrukce čeká také ulici Okružní dolní. Oprava omezí provoz MHD.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Den s veterány ve Žďáře. Podívejte se na krasavce, kteří ozdobili zámek

Zdroj: Deník/Jiří Uchytil