Silné bouřky s kroupami trápily Vysočinu. Hasiči řešili i uvolněné plechy a odstraňovali popadané stromy ze silnic.

Uplynul rok od zrušení dvou pošt ve Žďáře nad Sázavou. Město má nyní jen jednu pobočku, která je často přetížená. Lidé si stěžují na dlouhé fronty a omezené služby.

Dvě důležité silnice se budou v létě opravovat v okolí Velkého Meziříčí. Nový povrch získá vozovka od zlatého Křížku směrem na Křižanov a také z silnice z Velkého Meziříčí přes Dolní Radslavice na Ořechov.

U Škrdlovic se srazila dvě auta. Řidička skončila v nemocnici. Řidičku Hyundaie převezli záchranáři do nemocnice v Novém Městě na Moravě k vyšetření. Předběžná škoda na obou vozidlech přesáhla 200 tisíc korun.

Festival středověké kultury se uskuteční na hradě Zubštejn. Návštěvníci uvidí šermířská vystoupení, fakíry, ohnivou show a další atrakce.

Hokejový šampion Libor Hájek přiveze do Bystřice nad Pernštejnem Pohár mistrů světa. Lidé se s úspěšným hokejistou mohou potkat v Centru Eden.

Oslava 130. výročí založení hasičského sboru v Moravci. | Video: Petr Broža

Kvalita vody v Pilské nádrži ve Žďáře nad Sázavou se zhoršila kvůli sinicím. Ostatní sledované nádrže v okolí jsou zatím čisté a vhodné ke koupání.

Hygienici na Vysočině kontrolovali kvalitu točené zmrzliny. V některých vzorcích našli enterobakterie.