Gymnázium v Novém Městě mění ředitele: Nového ředitele bude mít gymnázium v Novém Městě na Moravě. Stane se jím Pavel Dostál, který nahradí Jiřího Maděru.

Velké Meziříčí se těší na pouť: Návštěvníky pobaví 14. až 16. června nejen atrakce, ale i doprovodný program. Na pódiu se představí kapely Sto zvířat nebo Kašpárek v rohlíku. V plánu je také divadelní představení Robin Hood či interaktivní prohlídky kostela.

Konec spojení: Přímý autobus z Bystřicka do Brna už nepojede, linka pro nezájem končí. Vydržela v provozu jen několik týdnů. Minibus pro 16 pasažérů začal jezdit letos na jaře.

Tragická nehoda: Smrtelná nehoda zastavila v úterý 21. května ráno provoz na železniční trati u Žďáru nad Sázavou. Ke srážce člověka s vlakem došlo v úseku Žďár nad Sázavou – Sázava.

Pilák se chystá na turisty: Oblíbený rekreační areál Pilák u Žďáru nad Sázavou se již chystá na příval turistů několika novinkami. Například se tam nově rozšířila možnost vypůjčit si horská elektrokola.

Soud potrestal policistu: Spor o parkovací místo v Měříně na Žďársku skončil soudní dohrou a zatím nepravomocným odsouzením policisty. V případě pravomocného odsouzení mu hrozí, že přijde nejen o práci, ale i o výsluhu.