Sexuální obtěžování: Ze sexuálního obtěžování obvinily učitele dvě studentky jedné ze středních škol na Žďársku. Situace řeší také Česká školní inspekce. Učitel už na škole nadále nepůsobí. O případu informovalo TN.cz. Původně sexuální obtěžování nahlásila jedna ze studentek. Následně se k ní připojila druhá.

Světový pohár horských kol: V Novém Městě na Moravě pokračují přípravy na světový pohár horských kol. Ten se ve Vysočina areně uskuteční od 24. do 26. května.

V současnosti se ve Vysočina areně a okolním lese Ochoza dotvářejí mimo jiné technické pasáže trati. V programu čeká na diváky v Novém Městě během soboty a neděle celkem šest elitních závodů světového poháru. Kromě profesionálů ale pojedou své závody také amatéři.

Zdroj: UCI Mountain Bike World Series - Nové Město

Pes na dálnici D1: Ve středu dopoledne pobíhal po dálnici D1 u Velkého Meziříčí pes. Policie ho odchytila společně s majitelkou.  Akce měla šťastný konec. Policii a majitelce se podařilo psa zachránit. "Utekl majitelům už v pondělí večer, když na Žďársku řádila bouřka," uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Rychlé bydlení: Během pouhých dvou týdnů mají vyrůst v ulici Sázavská ve Žďáře nad Sázavou tři patra nové budovy.Nabídne cenově dostupné bydlení.

V ulici Sázavská ve Žďáru nad Sázavou vznikne bytový dům, který zastřeší více než třicet bytů dostupného bydlení. Za pouhé dva týdny vyrostou na daném místě tři patra budovy.V ulici Sázavská ve Žďáru nad Sázavou vznikne bytový dům, který zastřeší více než třicet bytů dostupného bydlení. Za pouhé dva týdny vyrostou na daném místě tři patra budovy.Zdroj: Dostupné bydlení České spořitelny

Chytré brýle ze Žďáru pro nevidomé: Žďárští studenti zvítězili v soutěži Solve for Tomorrow, věnované technologickým projektům se sociálním přesahem. Vymysleli a sestavili prototyp chytrých brýlí pro nevidomé.

“Využívají vsazenou kameru a umělou inteligenci k převodu okolního prostředí na zvuk,” uvedla mediální zástupkyně soutěže Eliška Crkovská.

Rys se procházel u Nového Veselí: Žďársko navštívil rys. Pochází pravděpodobně z Polska. Šelmu natočil muž u silnice v Novém Veselí na Žďársku. Zvíře mělo obojek.