Martin Nečas přivezl do Žďáru pohár mistrů světa. Hráč NHL, reprezentant a žďárský odchovanec oslavil s fanoušky titul v pátek.

Radar má v budoucnu měřit rychlost projíždějících řidičů v Měříně u Velkého Meziříčí. Má napodobit úspěch radaru v nedalekém Křižanově, kde se snížil počet aut, které tam překračovaly rychlost.

Stavba silniční přeložky ve Žďáře nad Sázavou už částečně omezuje okolní dopravu. V Jihlavské ulici se musí jezdit kyvadlově. Na stavbě finišuje archeologický průzkum.

Až z Německa přijel k Okresnímu soudu ve Žďáře nad Sázavou manželský pár, aby svědčil proti dnes již bývalému policistovi z dálničního oddělení D1 v Domašově. Policista Jan Vejmelka je obžalován z toho, že si pro vlastní potřebu ponechal pokutu padesát euro.

Až strom zastavil řidiče, který usnul za volantem. Sedmačtyřicetiletý muž havaroval mezi Žďárem nad Sázavou a Radňovicemi. Při ní se zranil a způsobil škodu za více než půl milionu korun.

Na žďárském sídlišti Stalingrad začal výzkum. Zjišťuje, co si přejí lidé od Věžičky. Na základě poznatků by se mohla lokalita zmodernizovat.

Jako domino. U Sazomína se srazila čtyři auta, jeden řidič se při nehodě zranil.