„Takových nezodpovědných šoférů je ještě spousta. Každý rok je to stejné. Někteří řidiči jsou prostě nepoučitelní a čekají s přezutím na poslední chvíli. Nemít přehozené pneumatiky z letních na zimní po 20. listopadu, to je podle mě opravdu ostuda,“ řekl Miroslav Káfoněk z velkobítešského pneuservisu s tím, že zodpovědní šoféři mají pneumatiky už dávno vyměněné. „Ti nezodpovědní jezdí stále na letních,“ doplnil Káfoněk.

O tom, že mnozí z šoférů stále riskují a jezdí na nevhodných pneumatikách na zasněžených a namrzlých silnicích, ví své i Josef Břenek z bystřického pneuservisu. „Myslím, že řidičů, kteří je nestihli vyměnit, je ještě dost. Jsou ale tací, kteří u nás byli na přezutí třeba už na konci září. Dalších devadesát procent zákazníků tu bylo v říjnu a teď k nám přicházejí už jen ti opozdilci,“ uvedl Břenek.

Lepší zkušenosti mají v pneuservisu v Novém Městě. „Podle mě to bylo loni mnohem horší. To u nás byla čekací doba čtrnáct dní. Tento rok to byl maximálně týden. V těchto dnech už je to ale klidnější. Lidé, kteří si chtějí vyměnit letní gumy za zimní, čekají maximálně jeden den. Myslím, že loni ta zima řidiče zaskočila víc,“ řekl spolumajitel pneuservisu Josef Jurman.

-------------

Čekací doba u vybraných pneuservisů

Pneuservis Nova – Jurman a syn Nové Město na Moravě : 1 den
Pneuservis Faba Bystřice nad Pern.: na počkání
Pneuservis Renault Ambrož Žďár nad Sázavou: 3 – 4 dny
Pneuservis Káfoněk Velká Bíteš: na počkání