Sobotní zápas se nesl od úvodních minut v hodně nervózním duchu. Hosté z Dolní Rožínky bojují o postup do okresního přeboru, rezerva Bohdalova patří do širší špičky soutěže. „Považuji za velkou chybu svazu, že na tak důležitý zápas pošle takto nezkušeného sudího, navíc jenom jednoho. Podle mého zápas nezvládl, navíc udělal zásadní chybu v tom, že s hosty od začátku zbytečně diskutoval místo toho, aby si zjednal pořádek," řekl funkcionář Bohdalova Alois Matějíček.

Podle něj také sudí nevyužil všechny možnosti, jak utkání dovést až do úplného závěru. „V první řadě měl hostující lavičku vykázat a měl nechat konat pořadatele. To ale neudělal a zápas ukončil. Utkání sice nezvládl, ale určitě ani jednu stranu v jeho průběhu nepoškodil. Je to pro něj velká zkušenost do budoucna," dodal Matějíček.

S jeho hodnocením víceméně souhlasila i druhá strana. „Něco takového jsem ještě nezažil. Sudí to od začátku nezvládl, kupil chybu za chybou, takže se zlobili jak domácí hráči, tak i ti naši. Nadávky na jeho adresu přišly z řad diváků, ne z naší lavičky, ale nezaznamenal jsem, že by mu někdo vyhrožoval," sdělil předseda fotbalového oddílu v Dolní Rožínce Pavel Bartoněk, který je připraven podat protest. „Už jsme si to zjišťovali, vyšleme našeho zástupce na jednání a podáme protest proti výkonu sudího," potvrdil Bartoněk.

Sportovně-technická komise OFS Žďár zasedne tuto středu a rozhodne o osudu nedohraného utkání. „Na středeční zasedání STK jsou pozváni vedoucí obou mužstev, hlavní pořadatel a sudí Nevídal. Vyslechneme všechny zúčastněné strany a rozhodneme. Do té doby nehodlám nic předjímat," zdráhal se předseda OFS Jaroslav Beneš.