Hack park, který je součástí jimramovského lyžařského areálu, krylo v sobotu dostatečné množství sněhu. „Myslel jsem, že sníh bude mokrý, ale je přemrzlý a tvrdý jako beton. Pády jsou proto dneska dost bolestivé,“ podotkl jeden ze soutěžících.

Závody se konaly pod taktovkou žďárského Kulturního centra Batyskaf už pošesté. „Akce si již našla určitou skupinu jezdců, kteří se jich účastní pravidelně. Jedná se o soutěžící z okolí, ale třeba i z Brna nebo Hradce Králové,“ nechal se slyšet Zdeněk Navrátil z Kulturního centra Batyskaf. Akce se letos zúčastnilo osm snowboardistů v kategorii do čtrnácti let a šestadvacet soutěžících od patnácti let výše. „Bohužel nás tento rok trochu zklamaly holky, máme tady přihlášenou jenom jednu,“ dodal Zdeněk Navrátil.

Příznivci jízdy na prkně změřili svoje síly ve dvou disciplínách. První z nich byl takzvaný jibbing, což je sjíždění a předvádění triků na kovových překážkách a zábradlích. Druhou pak big air neboli Velký skok, kde se hodnotí obtížnost, styl a efekt předvedeného skoku.

Den plný snowboardingu je tradičně zakončen na party ve žďárském klubu Batyskaf, kde hraje kromě jiných skupina Hoochachos.