„Řidiči proto pouze předali kontakt na specializovanou firmu,“ sdělila mluvčí krajských hasičů Petra Musilová. Odtahová služba musela v pátek odpoledne zamířit i na Žďársko. Mezi obcí Radňovice a Žďárem nad Sázavou sjelo na pole osobní auto. Kolize se obešla bez zranění.

Na silnicích okresu došlo také k několika střetům. Osobní vozy se srazily v ranních hodinách například u Jimramova na Novoměstsku a u Písečného na Bystřicku.

„Cesta ze Ždírce nad Doubravou do Žďáru byla ráno celkem na dlouho. Všichni jeli kvůli sněžení tak padesátkou,“ svěřil se Jiří Havelka, který cestoval do práce.

Do patnácti minut

Potíže měly i některé hromadné dopravní prostředky. „Naše autobusy měly zpoždění do patnácti minut, a to hlavně na Jimramovsku nebo mezi Svratkou a Novým Městem na Moravě,“ uvedla Jaroslava Zichová ze žďárské přepravní společnosti ZDAR. Zároveň dodala, že za případnými zpožděními autobusů stály většinou kamiony uvízlé v kopcích.

Sněžení nemá Žďársko opustit ani o víkendu. Na sobotu meteorologové hlásí oblačno se sněhovými či smíšenými přeháňkami. V polohách nad 600 metrů nad mořem varují také před tvorbou sněhových jazyků. Obdobné počasí má panovat na Vysočině také v neděli.