Letos napsalo „Ježíškovi“ do Sněžného dvacet dětí ve věku od čtyř do devatenácti let a přání některých z nich jsou již nyní splněna. Připojit se ke zhmotnění dětských snů může kdokoliv. Stačí jen prostudovat zveřejněný seznam, vybrat požadovanou věc a před samotným zakoupením ještě kontaktovat úřad městyse a předem nahlásit, které přání bude splněno. „Dárky nám mohou lidé nosit i nezabalené, máme tady jednu šikovnou paní, která se o to postará,“ poznamenala starostka.

Možnost výběru dárků je velmi pestrá, v seznamu dětských přání jsou hračky, sportovní potřeby, knížky, kosmetika, šperky, hry a další věci. Například čtyřletá Kristýnka si přeje interaktivní knihu a skákací míč s uchy pro děti, patnáctiletý Oskar zase dvě sady míčů na florbal a k tomu sluchátka na poslech hudby a nejstarší z dětí, devatenáctiletá Klára, pro změnu potravinový doplněk pro zdravé vlasy spolu se sportovními potřebami na plavání, jako je třeba osuška nebo plavecké brýle.

Některé objekty není po letech jednoduché vyfotografovat ze stejného místa.
Srovnávací fotografickou publikaci už má i Vojnův Městec

Co dítě, to jiné přání. Darující ovšem nemusí koupit všechny dárky, které si dítě přeje, stačí vybrat a pořídit jen jeden z nich. Městys jej pak ve webovém seznamu označí zeleně, což znamená, že je přání splněno. Dárečky je možné nakupovat až do 9. prosince.