Městys Sněžné, stejně jako každý rok, také letos na svých webových stránkách zveřejnil vytoužené dětské vánoční dárky a místní se malým obyvatelům dětského domova opět snaží vykouzlit ty nejkrásnější Vánoce.

„Dárky dětem nenakupují pouze místní, ale zapojují se i chataři a lidé z jiných měst a obcí, kteří o naší pravidelné předvánoční akci vědí,“ poznamenala starostka Sněžného Renata Dvořáková.

Vánoční dárky pro děti shánějí Sněženští už více než deset let. Letos najdou lidé na zveřejněném seznamu jednadvacet dětských jmen. „Dříve bývala v seznamu většina starších dětí, tento rok přibylo více těch mladších,“ uvedla Renata Dvořáková.

Aby se nestalo, že lidé zakoupí stejný dárek, je zveřejněný seznam pravidelně aktualizovaný. Vyplněná přání jsou pak označena zeleně. Přestože mnohé dárky jsou již nakoupeny a připraveny k balení, přes dvacet přání zatím ještě na splnění čeká. Zapojit se může každý, stačí vybrat si věc ze seznamu a poté ji odevzdat v budově úřadu městyse nebo v místní cukrárně.

„V cukrárně je také pokladnička, do níž je možné vložit finanční příspěvek. Za vybrané peníze pak dokoupíme dárky, které chybí nebo přikoupíme ještě další dárky, aby měly děti pod stromečkem co nejvíce radosti,“ vysvětlila Renata Dvořáková.