Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Smetanova ulice se otevře motoristům. Zatím jen do jara

Žďár nad Sázavou - Už o Vánocích se pro motorovou dopravu opět otevře frekventovaná Smetanova ulice ve Žďáře. V ní jsou v současné době rekonstruovány vodovodní a kanalizační rozvody.

17.12.2015
SDÍLEJ:

V průběhu příštího týdne začnou na provizorně upraveném povrchu Smetanovy ulice opět jezdit auta. Foto: Deník/Lenka Mašová

Ulice je uzavřená už od konce září. Uzavírka spojená s druhou etapou opravy inženýrských sítí, která je ve většinové režii Svazu vodovodů a kanalizací (SVK) Žďársko, byla předběžně naplánována do konce letošního prosince.

„Ještě v tomto týdnu se budou pracovníci komunálního odboru se stavbaři domlouvat na nejvhodnější formě dočasného povrchu ulice tak, aby se tam dalo jezdit, a až nasněží, aby tam bylo bez problému možné provádět zimní údržbu. Předpokládáme, že Smetanova ulice bude zprovozněna v příštím týdnu a bude průjezdná tak do března. Záleží především na počasí," informoval starosta Žďáru Zdeněk Navrátil.

V dubnu už chce být radnice připravena, aby mohly být zahájeny stavební práce zahrnující kompletní obnovu povrchů ulice, což zahrnuje i nové chodníky, veřejné osvětlení či uliční vpusti.

Deset milionů

„Z tohoto důvodu jsme již rovněž vyhlásili výběrové řízení na zhotovitele stavby, kdyby se například někdo odvolal, abychom měli dostatek času. Chceme totiž, aby byla Smetanova ulice opravena co nejdříve, předběžně tak do konce letních prázdnin. Jedno z kritérií výběru z nabídek se tak bude vztahovat také na termín provedení prací, protože se jedná o jednu z nejfrekventovanějších ulic ve Žďáře," konstatoval žďárský starosta Navrátil.

Na nové povrchy ve Smetanově ulici má radnice v rozpočtu na příští rok vyčleněno deset milionů korun. Výběrovým řízením se ale tato částka může podle vedení města ještě snížit. „Důležité je, aby na sebe práce plynule navazovaly a lidé ve městě se nemuseli neúměrně dlouho potýkat s dopravními omezeními," vyjádřil se místostarosta Žďáru Josef Klement.

Uvedení ulice do provozu, byť jen dočasného, těší hlavně motoristy, kteří nyní ze Strojírenské ulice jezdí přes okružní křižovatku ulicí Nádražní a pak Chelčického ulicí, kde je provoz dočasně řízen semafory, aby se ulicemi Jihlavská a Brněnská dostali ke křižovatce u Conventu.

„Jsem rád, že alespoň na chvíli Smetanovou půjde projet, protože to kličkování po městě je nepříjemné," sdělil Michal Pánek ze Žďáru nad Sázavou.

„Smetanova ulice už ale opravu nutně potřebuje, a tak nezbývá než doufat, že pak vydrží v pořádku dlouhá léta," přidala se Jana Straková ze Žďáru nad Sázavou.

Stavební práce na rekonstrukci vodovodních a kanalizačních rozvodů se kvůli dopravním komplikacím uskutečňují po etapách, po zimní pauze se dokončí, co ještě bude třeba.

Rekonstrukce rozvodů ve Smetanově ulici vyjde Svaz vodovodů a kanalizací Žďársko přibližně na devět milionů korun, finanční spoluúčast žďárské radnice bude třicetiprocentní.

Co se tam dělá?

Ve Smetanově ulici jsou rekonstruovány kanalizační a vodovodní rozvody, stavba byla zahájena koncem září a kompletně hotovo má být na jaře. Technické sítě byly zastaralé a ve velmi špatném stavu, což se projevovalo především vytápěním sklepů tamních domů při každém prudším dešti. Výjimkou nebylo zatopení sklepních prostor do až metrové výše. Vzhledem k tomu, že se voda do sklepů nedostávala horem, ale spodem, žďárská radnice iniciovala rekonstrukci kanalizačních rozvodů, aby při

té příležitosti zároveň nechala kompletně opravit povrchy Smetanovy ulice. Se zahájením těchto prací je předběžně počítáno od dubna.

Autor: Lenka Mašová

17.12.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Pustil do domu cizí ženu, přišel o 63 tisíc korun

Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

OBRAZEM: Děti z Vysočánku si pohladily krajtu

Žďár nad Sázavou – Netradiční zážitek za sebou mají děti ze žďárské Mateřské školy Vysočánek. Ve středu dopoledne je navštívilo duo Eden s ukázkou představení s opičkami, pudlíky a hady – krajtou albínskou a hroznýšem královským.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

Žďárští hledají stromy svobody

Žďár nad Sázavou – Stromy svobody sázené v přelomových letech 1918-19, 1946-7, 1968 a 1989 chce najít a ošetřit občanská iniciativa Žijeme Žďárem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení