Ty se v loňském roce přestěhovaly ze svého již nevyhovujícího původního sídla do jiných prostor v ulici K Ochozi, které patří firmě PKS. „Areál je na prodej. Byli jsme s PKS předběžně dohodnuti, že jim jej v případě prodeje nabídneme přednostně, nebo provedeme nějakou směnu. Firma však o něj nemá zájem, tudíž nyní přijímáme nabídky na koupi,“ uvedl starosta Bystřice Karel Pačiska.

Písemné nabídky mohou zájemci podávat do 13. září. Bystřičtí hodlají prodat části areálu o celkové rozloze asi 1,5 hektaru vcelku, avšak v případě výhodné nabídky se nebrání ani jeho rozdělení. „Chceme však posoudit, co v dané lokalitě nový majitel hodlá provozovat,“ dodal místostarosta Josef Vojta.

Rozhodně by to podle názoru radnice neměl být nějaký sběrný dvůr nebo cokoliv podobného, co by u vjezdu do města působilo rušivě. „Nejraději bychom tam viděli třeba nějakou obchodní zónu, konečně je to na výhodném místě hned vedle silnice I/19. Máme například také nabídku na využití starých garáží firmou z odvětví lehkého průmyslu,“ dodal starosta Bystřice nad Pernštejnem Karel Pačiska.