Osm metrů vysoký smrk by mohl posloužit jako ideální vánoční strom. „Víme, že v některých obcích bývá problém sehnat vánoční stromek, takže pokud se nám o něj někdo přihlásí, budeme rádi. Samozřejmě bychom zájemci vyšli vstříc s termínem kácení," konstatovala ředitelka bobrovské mateřské školy Gabriela Mikišková. Za případný zisk z prodeje stromu by školka mohla nakoupit dětem vánoční dárky.

Příliš mnoho stínu

Stromu se školka potřebuje zbavit z praktických důvodů. Dřevina jednak zasahuje do nově opravené fasády budovy a zároveň příliš stíní třídám. „Ale jinak je to velmi pěkný a dobře rostlý strom. Bylo by nám líto, kdyby už po skácení neměl žádné využití," dodává ředitelka.

Pokud se žádný zájemce škole nepřihlásí, zmizí smrk od budovy do konce kalendářního roku. „Na jeho místě pak budou vysázeny nízké keře," dodává Gabriela Mikišková.

Mateřská škola v Bobrové nedávno prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Má například novou fasádu, vyměněná okna, zateplenou půdu i nové sociální zařízení. Během rekonstrukce se do prostor školky navíc přestěhovala místní knihovna, která dosud sídlila v budově staré školy.

Opravená školka nyní zve veřejnost na Dny otevřených dveří. Uskuteční se v pátek 25. září od 16 do 18 hodin a v pondělí 28. září od 9 do 16 hodin. Na setkání se těší zaměstnanci mateřské školy a místní knihovnice.