„Jedná se o výměnu radiátorů a rozvodů a napojení celé sítě na biomasovou kotelnu. Práce začnou 20. června,“ informoval bystřický místostarosta Josef Vojta.

Vnitřní oprava za řádově necelých pět milionů korun by měla být dokončena do 20. srpna, aby interiér školy mohl být připraven na další školní rok. „Termín smlouvy je 15. září, do té doby musí být hotovy i různé dokončovací práce venku,“ doplnil místostarosta. V příštím školním roce žáky čeká společně s novými tělocvičnami, které se dokončují nyní, i nové vytápění.

V souvislosti s blížícími se předčasnými prázdninami nebude ve škole po zbytek června fungovat družina ani jídelna. „Družina se bude také vyklízet, jídelna sice ne, ale jedině tam můžeme uskladnit veškerou školní techniku jako jsou například počítače. Poslední školní den je 22. června, samozřejmě k velké radosti žáků,“ upřesnil ředitel školy Jaroslav Sláma s tím, že rodiče byli o předčasném ukončení školního roku písemně informováni.

Někteří rodiče zejména těch mladších školáků nyní přemýšlejí, kdo se o jejich potomky poslední červnový týden postará. „Budu muset poprosit o hlídání babičku, protože nechat syna doma samotného se bojím,“ popsala Eva Vařejková z Bystřice.