Každý, kdo chce obdržet hlavní výhru, tedy pingpongový stůl, musel nejprve natočit a zaslat video motivované tímto sportem. „Délka videa byla předem dána, bylo nutné se vejít do šedesáti vteřin. Hrát muselo nejméně deset hráčů, nesměli ale hrát na klasickém pingpongovém stole a nesměli použít ani hrací pálky. Podmínkou bylo získat souhlas rodičů s uveřejněním videí," popsala učitelka Zdeňka Ondráčková z 2. základní školy v Novém Městě na Moravě.

Rozpis

Z tohoto školského zařízení se do soutěže přihlásili žáci šestých tříd. „Ti stolním tenisem opravdu žijí. Každý den je lze najít po vyučování u našich dvou starých pingpongových stolů, které už mají leccos za sebou. Když se šesťáci dozvěděli o soutěži Jeden za všechny, všichni za stůl, neváhali ani vteřinu," vyjádřila se Zdeňka Ondráčková.

V Novém Městě na Moravě je o tuto hru mezi žáky neobyčejně velký zájem. „Musíme dokonce dělat rozpis, aby se třídy vystřídaly. Hráči se stejně musí i tak střídat," podotkla učitelka Zdeňka Ondráčková.

A co by udělali žáci novoměstské základní školy s výhrou? „Pokud bychom skutečně vyhráli, pak by stůl využívali všichni žáci druhého stupně, kteří by měli zájem. Těšíme se i na pingpongovou show našich nejlepších tenistů," vzkázali školáci prostřednictvím své učitelky. Videa s nejvyšším počtem hlasů čeká odměna. Rozděleno bude celkem šestapadesát stolů pro stolní tenis. Tři nejlepší školy z každého kraje získají hlavní výhru a školní zařízení, jež v daném kraji obdrží nejvíce hlasů, vyhraje stoly rovnou dva.

Novoměstská škola má ale v soutěži silnou konkurenci v podobě Základní školy ve Strážku.

„Naši žáci natočili ve svém volném čase video s paní učitelkou Ilonou Pličkovou, která u nás učí informatiku. Sešlo se celkem deset zájemců z 6., 8. a 9. třídy. Žáci hledali společné nápady, jak by se dal netradičně hrát ping-pong," sdělila ředitelka strážecké školy Anna Knoflíčková.

Soutěží i Měřín

Také děti ve Strážku, stejně jako v Novém Městě stolním tenisem doslova žijí. „ Ve škole hrají žáci na jednom stole ve volné hodině, je však půjčený, škola stůl nevlastní. Někdy hrají v tělocviku, v tělocvičně má obec dva stoly. Pokud by se nám podařilo zvítězit, rádi bychom zorganizovali třeba turnaj," dodala Anna Knoflíčková.

Podpořit žáky soutěžících škol může každý. Hlasovat je možné na webových stránkách www.vsichnizastul.cz a kromě již zmíněných škol ze Strážku a z Nového Města na Moravě se soutěže účastní například i školské zařízení v Měříně. Hlasování bude ukončeno v pátek 13. března.