„Rekonstrukci by potřeboval i větší můstek, na to ale zatím nejsou peníze. Snad se podaří nějaké získat příští rok,“ podotkl jeden z trenérů družstva juniorů Jiří Hradil.

Na malém skokanském můstku s konstrukčním bodem 28 metrů trénují děti do dvanácti let. „Můstek měl dřevěnou konstrukci, a ta už byla v havarijním stavu. Teď bude celá kovová, takže bude mít mnohem delší životnost. Na konstrukci se položí plechy a nakonec přibude ještě plechová stopa,“ uvedl Jiří Hradil.

Trenéři skokanů – juniorů sdružují pod svými ochrannými křídly čtrnáct dětí. „Víc jich ani nezvládneme, na větší počet už bychom potřebovali dalšího trenéra,“ řekl Jiří Hradil.

Mezi členy novoměstského skokanského oddílu jsou také velmi malé děti. „Máme tam svěřence od pěti let, ti nejmenší ale musí trénovat na ještě menším můstku, než je ten s konstrukčním bodem 28 metrů. A takový můstek v Novém Městě nemáme. Chtěli bychom ho také vybudovat, máme už i projekt, ale na realizaci si ještě budeme muset počkat. Naši nejmenší svěřenci zatím musí trénovat jinde,“ vysvětlil Jiří Hradil.