„Hřiště je dokončeno a zprovozněno. Bohužel po něm někdo zkoušel jezdit dřív, než dostatečně zatvrdla asfaltová plocha, a je to vidět. A ještě před zprovozněním tam už někdo nanosil nepořádek od kotelny, který bylo třeba odklidit. To se nám samozřejmě nelíbí,“ uvedl bystřický místostarosta Josef Vojta.

Bystřičtí původně chtěli hřiště pro skateboardisty umístit vedle tenisových kurtů, ale narazili na odpor tenistů. Ti se obávali hluku, který by se z hřiště nesl. Když totiž „prkýnkáři“ byli „v nájmu“ na házenkářském hřišti, byly problémy. Kvůli hluku také před několika lety protestovali lidé bydlící naproti parkovišti za kulturním domem, kde tehdy byla umístěna rampa.

V těsné blízkosti lanového centra by nyní skateboardisté v době od půl třetí odpoledne do devíti večer neměli nikomu vadit, ani studentům z blízkého zemědělského učiliště. Nad dodržováním provozního řádu cvičné plochy mají „bdít“ pracovníci bystřického centra Nadosah, se kterým neorganizovaní bystřičtí „skejťáci“ spolupracují. „Není možné neoplocený areál hlídat, aby tam před vyhrazenou dobou nikdo nejezdil. V případě závažného porušení pravidel by měly zasáhnout represivní složky, například policisté,“ uvedl vedoucí centra Nadosah Robert Knebl.

Policejní zásah je však podle zástupců města až to poslední. „Vyšli jsme skateboardistům vstříc a vybudovali jim hřiště s tím, že Nadosah se nějakým způsobem postará o dodržování řádu. Z jedné strany hřiště není plot, protože když byli skejťáci ještě u házenkářů, byl problém s klíči, a porůznu tak přelézali plot. Tuhle problematiku musíme společně ještě podrobně projednat.

„Nikdo nechceme, aby bylo drahé hřiště poničeno. Skejťáci tam mají drahou U rampu, tak by se o ni měli také podle toho starat,“ poznamenal bystřický starosta Karel Pačiska.