Lyžařské areály budou do konce týdne kvůli dovoleným a školním prázdninám otevřeny od rána do večera, někde bude provoz o něco kratší na Silvestra. Naopak na Karasíně na Žďársku mohou lyžaři jezdit i v posledních hodinách letošního roku. Podle informací provozovatelů tam bude vlek v provozu do jedné hodiny po půlnoci.

S návštěvností jsou provozovatelé sjezdovek v tomto týdnu spokojeni. "Od pondělí se to daří velice dobře," potvrdil Jiří Pálka, správce areálu na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí. V některých částech Vysočiny si přes nedávnou oblevu přijdou na své i běžkaři. Na Novoměstsku najdou až 50 kilometrů upravených tras. "Mimo sjezdovky je sice sněhu méně, ale tratě se vedou tam, kde sníh je," poznamenal správce novoměstské sjezdovky Karel Klapač.

Karasínská sjezdovka bude na Silvestra otevřena od 10:00 do 16:00, pak se bude zase lyžovat od 20:00. Na sněhu mohou lyžaři přivítat Nový rok také na Harusově kopci u Nového Města na Moravě, ale jen v bufetu. Sedačková lanovka u sjezdovky se zastaví v 18:00. Pro oslavující lyžaře by jízda na lanovce byla nebezpečná, poznamenal Klapač.

Některé vleky budou na Silvestra jezdit jen do 14:00, podle údajů na internetu to bude například ve Vysoké u Havlíčkova Brodu, na Čeřínku u Jihlavy a ve Svratce na Žďársku. Jinde se bude lyžovat do setmění. Na Šacberku u Jihlavy bude poslední den v roce otevřeno do 21:00. Na této sjezdovce se však na Nový rok rozjede vlek až ve 13:00, ostatní lyžařské areály v kraji budou většinou přístupné už od novoročního rána. Aktuální informace o provozu lyžařských vleků jsou na www.skivysocina.cz