Masek se sešlo dostatek i navzdory počasí, jež skotačení na svahu příliš nepřálo. „Je opravdu hodně silný, studený vítr a zima. Ale dceři jsme karneval slíbili, tak jsme museli vyrazit. Párkrát si to sjedeme a pak se musíme jít někam zahřát,“ popsala Pavlína Slámová ze Žďáru nad Sázavou.

17. března 2018 uplynulo deset let ode dne, kdy v Afganistánu padl losenický rodák Milan Štěrba. V obci si ho připomenuli odhalením pamětní desky.
V Malé Losenici uctili rodáka padlého v Afganistánu

Chladno neodradilo ani další lyžaře, kteří sice nedorazili v kostýmech, ale i tak si karneval užili. „Je to skvělý nápad, škoda, že jsme o tom nevěděli – taky bychom zkusili nějaký převlek vymyslet. Aspoň je to tady veselejší a barevnější. Příští rok si termín karnevalu určitě pohlídáme,“ nechal se slyšet Petr Bojanovský z Brna, jenž podle svých slov přijel v neděli na Vysočinu zakončit lyžařskou sezonu.

Většina sjezdovek na Žďársku již ukončila provoz, například svah v Novém Jimramově, Svratce, Dalečíně nebo v Karasíně. Lyžařům je k dispozici ještě novoměstský skiareál na „Harusáku“ a sjezdovka na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí.