Bílá stopa je stále k dispozici především ve vyšších polohách Vysočiny. „Fryšavský ledovec hned tak neroztaje. A v okolí Rokytna, Vlachovic a Studnic to taky ještě nějakou dobu vydrží,“ podotkl Musil.

I na dalších místech je stále bílá stopa patrná. Předpovědi meteorologů ale nenaznačují, že by se mohlo začít s další údržbou. „Místy mrholí a teploty jsou nad nulou. Sníh bohužel taje a teploty na nejbližších pět dnů vykazují plusové hodnoty. Úprava tratí proto není možná,“ popsal Erik Havlík z novoměstského infocentra.

Stále se lyžuje i ve Žďáře. Milovníkům bílé stopy je k dispozici skiareál Martina Koukala a Řádkova louka. Lyžovat se však stále ještě dá i mimo stopu. „Já jezdím se psem. Když už si vyjedu na běžky, tak ho chci i vyvenčit. Ale ve stopě nejedu. To by mě ostatní ukamenovali, kdyby jim tam pes nadělal šlápoty. Ale dá se i mimo upravené trasy. Navíc tam mnoho lidí nepotkám, nemusím se tísnit v davu,“ usmál se Pavel Bednář z Tišnova.

Ani sjezdovky zatím moc sportovního vyžití nenabízejí. Například na Harusově kopci, ve Svratce nebo v Novém Jimramově na Novoměstsku stále ještě zasněžují. Lyžaři si proto musí ještě nějaký ten den počkat.

Na příznivější počasí čekají i v Lukách nad Jihlavou a na Křemešníku. „V Lukách ještě nepojedeme, ale o Křemešníku uvažujeme, jestli ho nespustíme. Rozhodneme to buď ve čtvrtek nebo v pátek,“ informovala provozovatelka Magda Vaňková.

O něco jasněji mají na Šacberku. „Urolbováno máme. Ale kvůli počasí jsme to zatím oddálili. Nicméně budeme se snažit otevřít v pátek odpoledne,“ prohlásil Pavel Havlíček ze Šacberku.

Jediná sjezdovka, která je v současné době v provozu, je Čeřínek na Jihlavsku. „Máme otevřeno už od minulého pátku. Jedeme. Ale zatím je k dispozici jen kratší trasa. Čtyřstovka,“ upřesnil tamní správce Vladimír Cháb.