V Novém Jimramově vědí, že s lyžařskou sezonou, ať už byla jakákoliv, se mají sportovci loučit zvesela. Proto se na jimramovském svahu nejezdilo pouze z kopce, ale také nahoru a nejen to. Například jedna z disciplín si po lyžařích vynutila rychlé pití piva a také se pálilo ze vzduchovek. „Jako jediní v Česku pořádáme sjezdařský biatlon. Lyžaři odstartují z vrcholu svahu a dole na ně čeká improvizovaná střelnice," vysvětlil správce jimramovského vleku Ivo Fiala.

Na střelnici

Střílet na terč si v Novém Jimramově vyzkoušelo několik desítek lidí, ať už v rámci soutěže nebo jen cvičně. „Ono se to nezdá, ale i na sjezdovkách se člověk zadýchá a musí s tím počítat. A co teprve bolavé nohy," smál se Petr Svoboda z Nového Města na Moravě. bez zajímavosti nebyl ani takzvaný Závod smrti s hromadným startem a značně benevolentními pravidly. „Soutěžící mají povoleny téměř jakékoliv prostředky k tomu, aby se zbavili svých soupeřů. Jeden druhého může povalit, sebrat mu lyže a podobně," popisoval Ivo Fiala.

Soutěžní den se v Novém Jimramově odehrával v kamarádském duchu a řada soutěžících mohla povzbuzovat i svoje děti, pro které byl na svahu připraven soutěžní slalom.

Závěr lyžařské sezony si na jimramovské sjezdovce užívali místní i přespolní lyžaři. „Přijeli jsme až z Brna. Chtěli jsme využít jednu z posledních možností se svézt. Sníh byl sice mokrý, ale příjemně rychlý. Na to, jaké je počasí, byly podmínky moc fajn," konstatoval Jaroslav Hájek. I on měl ale po cestě z parkoviště k vleku zablácené boty. „Jaro přišlo zbytečně brzy," poznamenal s hořkostí v hlase.