Situace v nemocnicích je stále horší. „Hospitalizujeme už šedesát covidových pacientů, z toho na jednotce intenzivní péče a anesteziologicko-resuscitačním oddělení jich máme deset. Od úterka nám vypomáhá armáda,“ potvrdila mluvčí jihlavské nemocnice Monika Zachrlová.

V havlíčkobrodské nemocnici mají aktuálně s Covidem-19 dvaašedesát pacientů. „Z toho pět je na lůžkách intenzivní péče. Máme i jednoho dětského pacienta,“ přiblížila mluvčí Nemocnice Havlíčkův Brod Petra Černo.

Online reportáž

Nemoc se nevyhýbá ani zdravotníkům. V Brodě mají aktuálně dvaadvacet zaměstnanců v izolaci a tři v karanténě. Od úterka tam vypomáhá šest vojáků.

V brodské nemocnici se potýkají i s dalšími komplikacemi. „Vzhledem k přerušení dodávky monoklonálních protilátek, nejsou od dnešního dne protilátky aplikovány pozitivním pacientům, které k nám k ambulantnímu podání posílali praktičtí lékaři,“ upřesnila Černo.

Ani v novoměstské nemocnici to nevypadá dobře. „Na standardních lůžkách evidujeme sedmašedesát pacientů s Covidem-19. Počet nemocných neustále narůstá. Na jednotce intenzivní péče máme pět pacientů, dva z nich jsou na umělé plicní ventilaci,“ informovala mluvčí nemocnice Tamara Pecková.

V Třebíči jsou na tom o něco lépe. Pacientů s covidem tam evidují pětatřicet. Na jednotce intenzivní péče mají tři pacienty. A na plicní ventilaci jsou připojeni čtyři pacienti.

Nejnižší číslo nemocných s covidem evidují zatím v pelhřimovské nemocnici. Jedenáct pacientů na lůžkách standardní péče.