„Nové Město je dosud spojeno především s lyžováním a my bychom byli rádi, kdyby se dostalo do širšího povědomí veřejnosti, i co se týče letního sportovního vyžití. A singltreky tomu nahrávají. Vzhledem k tomu, že už se u nás konal závod Světového poháru v horských kolech, doufáme, že by se tu výhledově mohlo pořádat i Mistrovství světa v horských kolech. Nejdříve by to bylo možné v roce 2016," předpokládá starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda.

Na více než dvaceti kilometrech plánovaných silgltreků v lese Ochoza a Plačkovec o čtyřech stupních obtížnosti, které se začnou v okolí Vysočina Areny budovat v příštím roce, by si tak lidé mohli ověřit, co všechno na horském kole dokáží. V nabídce budou nejtěžší úseky, jež se náročností blíží profesionálním závodním tratím a jež budou výzvou pro zkušené bikery, přes stezky pro rodiny s dětmi až po nejlehčí trasu, kterou by mohli využívat i tělesně handicapovaní lidé upoutaní na invalidní vozík.

„Při vyznačování singltreků v terénu bychom rádi využili zkušeností týmu, který u nás připravoval trasy pro Světový pohár horských kol," poznamenal Michal Šmarda. Na projekt vybudování singltreků za zhruba patnáct milionů korun získala novoměstská radnice třináctimilionovou dotaci z evropských fondů.