„Právě jsme dokončili zazimování sněhového zásobníku, s tím jsme měli opravdu hodně práce. Teď nás čeká úklid areálu, demontáž tribun podél tratí a podobně,“ popsal činnost ve Vysočina areně Jan Skřička ze Sportovního klubu Nové Město na Moravě.

Důležitou součástí jarního úklidu ve sportovním areálu je příprava singletracků na nastávající sezonu. Tyto cyklistické tratě s různým druhem obtížnosti je nutno nejen uklidit, ale také opravit. „Některá místa jsou problematická a musíme je pravidelně opravovat. Teď uvažujeme o žádosti o finanční podporu formou vhodné dotace, abychom problémová místa mohli úplně předělat,“ sdělil Jan Skřička.

Vysočina arena by pro cyklisty měla být otevřena už od poloviny dubna. Mnozí nedočkavci se ale na tamní tratě hrnou už od chvíle, kdy roztál sníh. „Prosíme bikery, aby respektovali, že singltreky jsou stále v zimním režimu, tedy zavřené. Letošní zima se na lese silně podepsala, popadaly některé stromy i větve, proto je nejdříve nutné odstranit veškeré škody, a teprve poté začnou práce na okruzích pro bikery,“ vysvětlil situaci Jan Skřička.

Třicet kilometrů cyklistických stezek je rozděleno podle obtížnosti. Od těch nejnáročnějších, které obsahují extrémní pasáže a jsou určeny nejzkušenějším bikerům, až po ty nejjednodušší, jež jsou vhodné pro handicapované cyklisty, a tudíž sjízdné i na vozíčku nebo handbiku, anebo určené začínajícím cyklistům. Některé z nich by mohly brzy doznat změny. „Uvažujeme zejména o modernizaci stezky pro nejmenší cyklisty. Tak, aby navazovala na zónu s pumptracky, což by mohlo děti i více bavit,“ prozradil Jan Skřička.