Nejsilněji se vítr v noci na sobotu projevil na Havlíčkobrodsku. V ostatních regionech kraje neměli technici a záchranáři kvůli vichru pohotovost.

V pátek po osmnácté hodině byl na Vysočině v souvislosti s počasím klid. "Krajští hasiči dosud nemuseli vyjíždět k události, kterou by zapříčinil silný vítr," uvedla mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.

V nočních hodinách pak na Vysočině hasiči spolu se silničáři odstraňovali v noci z pátka na sobotu téměř dvě desítky stromů spadlých na silnice na Havlíčkobrodska, Pelhřimovska a Žďárska.

Hasiči na Pelhřimovsku vyjeli ke spadaným stromům jen dvakrát, stejně jako na Žďársku. Hasiči na Žďársku vyjeli ke spadaným stromům v sobotu do Žďáru v ulici Santiniho, další spadlý kmen pak v neděli blokoval cestu směrem na Vortovou u Herálce.

V neděli se i přes upozornění meteorologů počasína Žďársku nijak extrémně neprojevilo. Nepřálo však ani lyžařům. Kvůli mrholení a teplotám nad nulou nejela o víkendu žádná sjezdovka v okrese a v běžecké stopě už byli vidět jen ti největší nadšenci. V lyžařském areálu Martina Koukala leží deseticentimetrová vrstva sněhu a stopa je zničená.

Na Novoměstsku se pokusili před víkendem projet trať skútrem od hotelu Ski přes Vlachovice, Tři Studně,kolem Medlova k rozcestí nad Kadůvkem a zpět přes Fryšavu, Tři Studně a Sklené zpět ke Skihotelu. Není již kvalitní, na pláních leží kolem pěti centimetrů sněhu, u Fryšavy patnáct.

--------------

Lyžařské info

Žďársko

4-10 cm mokrého sněhu

Novoměstsko

Nové Město na Moravě
9 cm

Fryšava pod Žák.horou
5-15 cm

zdroj údajů: ab-sport.cz, lyzovani.nmnm.cz