Život šoférům nejvíce zkomplikuje právě oprava starého mostu u žďárského zámku. „Rekonstrukce odstartuje v březnu a konec je naplánován na říjen,“ sdělila místostarostka města Dagmar Zvěřinová.

Opravu mostu nelze provést za provozu, bude tak podle Marie Tesařové v určitých chvílích zcela uzavřen. „V jeho blízkosti proto dojde k postavení mostního provizoria,“ podotkla.

Po něm však bude vedena pouze osobní doprava, tranzitní bude jezdit po objížďce. „Objížďka povede přes Žďírec, Českou Bělou, Přibyslav a Žďár,“ řekl vedoucí dopravního inspektorátu Jan Kostečka.

V okrese jsou letos naplánovány i dva obchvaty obcí, a to u Oslavičky na Velkomeziříčsku a u Bohdalova na Žďársku. Druhý zmiňovaný obchvat vyjde přibližně na dvaadevadesát milionů korun a dokončen by měl být za dva roky.

Téměř tři kilometry nové vozovky zrychlí stávající hlavní tah z Jihlavy do Žďáru a zároveň zmírní hustou dopravu v centru obce.

Ředitelství silnic a dálnic nyní jedná také o opravě komunikace číslo I/37 vedoucí na Ždírec nad Doubravou. „Pokud vše dobře dopadne, mohlo by se s rekonstrukcí začít už v druhé polovině letošního roku,“ uvedla Marie Tesařová.