Lidé si stěžují na jejich katastrofální stav hlavním představitelům Žďáru, nutnost oprav zdůrazňují také sami městští zastupitelé. Nedávno se jeden z motoristů obrátil také na žďárské strážníky, neboť byl z děr v Brodské ulici, tedy úseku silnice I/19, velice nepříjemně zaskočen.

„Tuto státní silnici má Ředitelství silnici a dálnic rekonstruovat již v tomto roce, a to v úseku od mostu přes koleje u Hamrů nad Sázavou až po křižovatku ulic Brodská a Revoluční,“ informovala žďárská starostka a senátorka Dagmar Zvěřinová. K dalším problematickým úsekům, které jsou trnem v oku řidičům, patří průtah městem přes náměstí Republiky.

„Různě velké díry jsou v některých úsecích v šíři celé silnice, takže se jim nejde nijak vyhnout. A to nemluvím o propadajících se kanálech,“ postěžoval si motorista Jiří Homolka ze Žďáru. Výtluky a praskliny by z této silnice měly také zmizet, ovšem jenom pod záplatami. Pro letošek je totiž plánována zatím jen oprava úseku vozovky od pekárny Enpeka až po křižovatku u obchodního centra Convent. „Sítě tam máme hotové z loňska. Také ulice Brodská je v tomto směru připravená k rekonstrukci,“ dodala Dagmar Zvěřinová.