Nejvyšší riziko tvorby ledovky je na severozápadě a severu republiky. Během čtvrtečního dopoledne pak dorazí srážky do jihovýchodní poloviny Česka, kde bude sice s velkou pravděpodobností převažovat sněžení nad mrznoucími srážkami, přesto ani tam nelze tvorbu ledovky vyloučit, uvedli meteorologové. Konkrétně pro Prahu a Středočeský, Karlovarský, Plzeňský, Pardubický, Královéhradecký, Liberecký a Ústecký kraj a pro sever Olomouckého a Moravskoslezského kraje platí výstraha před ledovkou na čtvrtek od 02:00 do 11:00. Lidé v ostatních regionech by s ní měli počít od 07:00 do 15:00.

V noci na pátek podle předpovědi klesnou teploty na plus dva až minus dva stupně Celsia a ojediněle se bude tvořit náledí. Meteorologové v této souvislosti doporučují, aby lidé věnovali zvýšenou pozornost místním podmínkám a v případě jízdy autem sledovali dopravní zpravodajství.

Vymrzlé silnice byly na řadě míst Česka už v noci na dnešek. Pod bod mrazu klesla ranní teplota na všech měřicích stanicích, někde se ale dostala pod minus deset stupňů Celsia a na čtyřech stanicích s více než třicetiletou tradicí dokonce padl rekord platný pro dnešní den, uvedli na webu meteorologové. Vůbec největší mráz byl ráno v Karlovarském kraji, v Šindelové na Sokolovsku naměřili minus 17,7 stupně a na letišti v Karlových Varech - Olšových Vratech minus 12,6 stupně. V Olšových Vratech byl podle meteorologů překonán o 1,2 stupně rekord z roku 1993. Další rekordy zaznamenali v Plzni - Bolevci, Chebu a Měděnci.