Průjezd Žďárem nad Sázavou se v blízké budoucnosti zjednoduší. V příštím roce se totiž začne stavět přeložka silnice I/37 mezi ulicemi Jihlavská a Brněnská, což odvede pryč tranzitní dopravu. Ředitelství silnic a dálnic, které projekt řídí, právě vyhlásilo výběrové řízení na zhotovitele stavby.

Strážník městské policie Brno Luboš Barth.
Strážník u Sykovce zachránil dva lidi po nehodě. Krvácející žena byla zaklíněná

Nová přeložka odvede ze Žďár nad Sázavou tranzitní dopravu mezi Novým Městem na Moravě, Jihlavou a dálnicí D1. Pro Žďár a jeho okolí jde o jednu z nejdůležitějších dopravních staveb současnosti. “Hlavním účelem je zklidnění dopravy ve městě,” uvádí oficiální web ŘSD.

Ve Žďáře se má příští rok začít stavět přeložka silnice I/37 mezi ulicemi Jihlavská a Brněnská.Ve Žďáře se má příští rok začít stavět přeložka silnice I/37 mezi ulicemi Jihlavská a Brněnská.Zdroj: ŘSD ČRSilniční přeložka měří 692 metrů. Začíná u nové okružní křižovatky v Jihlavské ulici a končí u druhé okružní křižovatky v ulici Brněnská. Zde naváže na již dříve vybudovanou přeložku silnice číslo 19 a vytvoří částečný obchvat Žďáru. Stavba má stát bezmála 120 milionů korun bez daně. Nová silnice by měla sloužit od roku 2025.