„Věřím, že se jednou přiblížím odkazu Franty Kocourka, chci navázat na jeho tradici,“ říká silák Franta, civilním jménem František Šebela.

V sobotu se ve Velkém Meziříčí postaral o rozruch v publiku, když v přestávkách mezi disciplínami předváděl, co umí. Za krkem si ohýbal kulatinu, nechal do sebe bušit kladivem, lehal si na fakírské lože a nakonec v zubech odtáhl auto plné dětí.

Kondici si dnes dvaatřicetiletý borec udržuje nejen třikrát týdně v posilovně, ale cvičí i v práci, kde rozváží kancelářské zboží, třeba papír do tiskáren. A s ním sprintuje do patrových budov. Také vynáší nábytek, což v rámci tréninku velice vítá.

Vystoupení jsou pro něj ale stále hodně náročná. „Mé tělo je zvyklé na velkou zátěž, přesto je to namáhavé. V létě vystupuji třikrát až čtyřikrát do měsíce, téměř každý víkend. To jsem potom sedřený celý zbytek týdne,“ říká Šebela.

Legendární Franta Kocourek, ke kterému se chce Šebela přiblížit, zemřel před dvaceti lety při obědě na dovolené ve Víru na Žďársku. Ve čtyřiačtyřiceti letech mu selhalo srdce.