Teprve podruhé se účastní také Lukáš Přikryl ze Sudice na Blanensku. „Oproti loňsku mě určitě těší velké zlepšení ve výkonech, ale bohužel jsem se umístil o stupínek níže. Pokračuji každopádně v tréningu dále a doufám, že se budu stále zlepšovat,“ potvrzuje soutěžící, který se umístil na pátém místě.

Na sobotu se intenzivně připravoval především v posilovně. „Základem jsou mrtvé tahy a dřepy. Skrz pandemii to bylo ale problematické, takže jsem si vyrobil a nashromáždil doma něco potřebné a trénoval tam. Asi každý přitom trénoval, kde se dalo,“ zdůrazňuje.

Jelikož věděl, že chce letos na strongman závody, musel do přípravy zařadit právě jednotlivé disciplíny. „Je to třeba zdvih klády nad hlavu, kde jsem zvládl lépe techniku. Výkon v Boskovicích skutečně dokázal, že mi trénink prospěl. Další specifická disciplína, kterou jsem zkoušel a osahával si, byl super yoke, respektive přenášení břemene, které jsme si vyrobili u nás doma,“ vypráví.

Na každý závod jdete od nuly

Zbytek disciplín si vždy zkouší někde jinde dle možností, protože potřebné vybavení není lehké sehnat. Letos si ale pochvaluje především příznivé podmínky, loni totiž soutěž absolvoval někdy až v intenzivním dešti.

„Tentokrát bylo počasí krásné. Pokud na vás ale svítí slunce a je třeba pětatřicet stupňů, tak to taky není ideální, i když určitě lepší než déšť. Minulý ročník jsem přitom kvůli němu špatně zvládal převracení pneumatiky, zatímco tentokrát jsem ji otočil devětkrát. Disciplína se mi tak povedla,“ prozrazuje Přikryl.

Porazil ho v tom pouze loňský šampion, který obhájil i tentokrát. „Co mi ale opravdu letos nesedlo byla první disciplína, což bylo tahání kamionu a přitom loni jsem ji vyhrál. Na každé závody totiž jdete od nuly. Všechny předchozí výsledky nikoho nezajímají a začíná nová bitva ve které se může stát cokoliv,“ zdůrazňuje.

Není to zároveň jediná taková akce, které se účastní. „Byl jsem na závodech také minulý týden v sobotu. Konaly ve Vrdech u Prahy a tam jsem bral čtvrté místo z osmačtyřiceti borců, což bylo super. Mírná únava se projevila právě v Boskovicích, ale užil jsem si oboje. Navíc jsem se od dalších borců dozvěděl, že další závody jsou v září, takže možná se podívám letos ještě tam,“ doufá Přikryl.

Na místě nechybí ani doprovodný program včetně vojenské techniky. Právě výstřel tanku dává i letos signál k zahájení celé akce. „Tank T55 nám nově vystavil a zapůjčil Spolek Vojenské Pancéřové Techniky Svitávka pod vedením Jaroslava Pánka,“ dodává pořadatel Michal Krátký.