„Military offroad jsme dokončili letos a najdete v ní, na co si vzpomenete. Je možné se projet v obrněném vozidle pro dvanáct osob, půjčit si čtyřkolky nebo si zahrát paintball,“ vyjmenoval marketingový ředitel Šiklandu Jan Novák.

V areálu také stojí nově postavený kemp. „Moderní budova má automatické sprchy, kola, lehátka nebo kavárnu s volným připojením na internet,“ uvedl Novák.

Děti se mohou vykoupat v přírodním koupališti s brouzdalištěm, toboganem a divokou řekou. „Nahoře nad koupalištěm je rybník s rostlinami, které vodě zaručují čistotu, a tak je vhodná i pro malé děti,“ poznamenal marketingový ředitel.

Hobby days

Asi největší akcí letošního léta jsou hobby days – víkend určený především rodinám s dětmi, který se koná 21. – 23. srpna. Na pětaosmdesáti hektarech půdy bude stát spousta speciálních atrakcí, dále je na programu třeba drakiáda, módní přehlídka, evropská výstava německých dog nebo Jägermeister party.

Novinkou je v podstatě i druhý ročník aeroshow, která v Šiklově mlýně vypukne v sobotu 1. srpna. „Slet ultralehkých letadel u nás byl už loni. Byl o něj neskutečný zájem, tak letos to uděláme znovu a se vší parádou,“ prohlásil na závěr marketingový ředitel Novák.

Lucie Pátková