„Jedná se o extrémní vytrvalostní závody, kterých se zúčastňují i jezdci Rallye Dakar v rámci tréninku na dakarské klání. A jinak tomu nebude ani tentokrát. Přijďte se v sobotu podívat i vy na profesionály, kteří se utkají v náročném závodě," zve do areálu Šiklova mlýna diváky Libor Šikl, generální ředitel Šiklandu.

OffROAD Maraton ale není jen o jezdcích Dakaru. „Závodit u nás budou milovníci offroadů všech věkových kategorií mužů i žen," upozornila mluvčí Šiklova mlýna Lenka Zvěřinová Vitámvásová. Již nyní mají pořadatelé závodu přihlášeno více než padesát bugin a aut speciálů, přes sto závodních čtyřkolek a sto padesát motocyklů.

„Nejen kvalitní zázemí Šiklova mlýna s ubytováním a stravováním k nám každoročně láká nové a nové závodníky. Tento rok jezdci poprvé vyzkouší upravenou trať, která splňuje požadavky světových závodů," řekl Libor Šikl.

Závodní trať v Šiklově mlýně byla speciálně upravena a rozšířená. To umožní bezpečné předjíždění, a díky tomu i napínavější závody. „Pokud máte nutkání změřit své síly s profesionály, jen do toho. Závod je otevřený a může se jej zúčastnit téměř každý. Samozřejmě musí splnit základní podmínky závodu," podotkla Zvěřinová Vitámvásová.

Standardní vstupné na závod je osmdesát korun pro dospělé a čtyřicet pro děti do dvanácti let. „Nenechte si ujít offroadový víkend s jedinečnou podívanou na špičkové jezdce," zopakovala pozvání na sobotní závody Lenka Zvěřinová Vitámvásová.

První závod OffROAD Maratonu 2015 začne v sobotu již o půl osmé kláním sportovních motorek všech kategorií a starších juniorů. V jedenáct hodin přijdou na řadu závodní čtyřkolky.

Přesně o půl třetí začnou obzvláště atraktivní závody dětí, kdy těm nejmenším je kolem šesti let. „Věřte, že již v tomto věku vypadají jako ostřílení jezdci, a hlavně bravurně zvládají offroadovou trať," nechala se slyšet Zvěřinová Vitámvásová.

Od půl páté až do večerních hodin se bude konat závod pro všechny kategorie bugin a aut speciálů. „Po celý den se návštěvníci i jezdci mohou těšit na pivečko a nějaké ty pochoutky z udírny," slíbili pořadatelé.