Školní inspekce zjistila pochybení

Postupně se případem zabývala policie, město a školní inspekce. Ta zjistila pochybení při vyšetřování případu. „Podle zprávy České školní inspekce došlo ze strany školy k pochybení při pohovorech s agresory a postiženou. Byly přehozeny postupy stanovené metodickým pokynem ministerstva školství,“ uvedla místostarostka Žďáru nad Sázavou Dagmar Zvěřinová a dodala: „Nejdříve byli vyslechnuti agresoři a poté postižená.“

Na zprávu inspekce reagovala rada finančním postihem ředitele školy Jaroslava Ptáčka. Návrh rodičů postižené dívky, aby byl z funkce odvolán, ale nepodpořila. „Nemám k tomu co říci,“ okomentoval situaci Jaroslav Ptáček s tím, že zatím nebyl oficiálně s rozhodnutím rady města seznámen.

„Dcera na doporučení lékařů změnila školu, od 4. června začala navštěvovat školu v Polničce, kde bude pokračovat i teď v září. Má ale stále psychické problémy. Musíme navštěvovat dětského psychiatra, užívá antidepresiva a prášky na spaní,“ řekla matka postižené Kláry Kocourkové.

Chtějí podat trestní oznámení

S rozhodnutím rady nejsou Kocourkovi spokojeni. „Budeme se odvolávat ke krajskému úřadu, chceme znovu jednat s městem a uvažujeme o podání trestního oznámení na vedení školy, že zanedbalo péči o svěřenou osobu,“ dodala Marie Kocourková.

Podle ní není hanba, že k šikaně na škole došlo, ale je hanbou, že nebyla správně řešena. Viníci šikany byli v uplynulém školním roce potrestáni udělením důtek a napomenutím třídního učitele.

Město chce 4. základní školu v novém školním roce sledovat více než jiné školy. „Mimo to jsme navrhli nové proškolení pedagogického sboru,“ doplnila místostarostka.

 

Uráželi školačku. Skončila u psychologa.