I když se všichni provozovatelé zimních lyžařských středisek shodují na tom, že na kopcích leží vynikající sníh či dokonce nejlepší, jaký kdy letos byl, zájem z řad milovníků sjezdování pomalu ubývá. „Tuto neděli se koná tradiční Rej masek, a poté se uvidí jak dál. Budeme se ale snažit jezdit, dokud to půjde a budou chodit lidi,“ nechal se slyšet správce sjezdovky na Harusově kopci u Nového Města na Moravě Karel Klapač.

Obdobně to vidí například i ve Ski areálu na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí. Podle tamního správce Jiřího Pálky se pokusí protáhnout lyžařskou sezonu až do druhé dekády měsíce března. „Na 14. března máme v plánu karneval na lyžích, o týden později akci nazvanou Waterfly neboli přejezd vodní hladiny na lyžích nebo snowboardu,“ láká k účasti Pálka s tím, že zmiňovaná aktivita obnáší překonávání bazénku s vodou z rozjezdu. Ten se bude po každém kole snižovat.

Lyžování zdarma

Pozadu nezůstávají ani další provozovatelé vleků na Žďársku. Ve Ski areálu Svratka se již tuto neděli od 14.30 hodin objeví na svahu masky, nebude chybět ani Svratonoš či čarodějnice, která se postará o občerstvení v podobě gulášku. Slíbené je i volné lyžování pro všechny.

Celý tento týden pak nabízejí „lyžovačku“ za 250 korun na celý den ve Ski areálu Jimramov. „Na letošní závěr sezony, která mimochodem nebyla vůbec špatná, pořádáme sněžnou show s maskami, skicrossovými závody, honem na lišku. Bratři Kamenští taktéž předvedou kitewing a na konec je pro příchozí připraven populární závod smrti,“ popisuje Ivo Fiala z jimramovského centra.

Vzhledem k tomu, že je podle jeho slov už o lyžování menší zájem, provoz vleku ve všední dny pozastaví. „Jedná se o termín od 15. do 18. března. To si dáme pauzu. Opětovně ale otevřeme na víkend, respektive již v pátek devatenáctého,“ dodává Fiala s tím, že v neděli 21. března už lyžaři nebudou potřebovat pro vstup na kopec peníze. Jezdit se bude zcela zadarmo.

Téměř čtyřicet centimetrů sněhu pak stále nabízí zájemcům o sjezd areál v Karasíně. I v tomto středisku provozovatel zvýhodnil jízdné. Za dvě hodiny lyžování zaplatíte teď 100 korun.