Bez ohledu na to, jak velká návštěva z Brněnska nakonec na Vysočinu dorazí, hodnotí prozatím letošní sezonu provozovatelé vleků kladně. „Ve srovnání s loňskem je to samozřejmě o sto procent lepší. Kromě týdenní přestávky způsobené oblevou jsme v provozu již od pátého ledna," řekl provozovatel sjezdovky Karasín u Bystřice nad Pernštejnem Libor Jedlička. Také pro Karasín budou vrcholem blížícího se konce sezony brněnské jarní prázdniny. „Minimálně do konce příštího týdne chceme udržet vlek v provozu, pak se uvidí podle podmínek," konstatoval Libor Jedlička.

Přibližně do poloviny března má být v provozu také sjezdovka na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí. Stopku však tamnímu vleku místo přírody vystaví dělníci. „Tou dobou se na kopci má začít stavět rozhledna, proto budeme muset provoz sjezdovky ukončit," sdělil správce meziříčského skiareálu Jiří Pálka.

Rozhledna ve tvaru šroubovice bude vysoká šestatřicet metrů a v její podsadě budou veřejné toalety, úschovna a půjčovna sportovních a turistických potřeb a doplňkový prodej map, suvenýrů, nápojů nebo potravin.

Dokud bude sníh

Také Jiří Pálka se těší na turisty z Brna. „Do karet nám samozřejmě hraje naše výhodná poloha blízko dálnice a samotného Brna. Kromě toho ovšem máme dohodnuté také lyžování škol," dodal Pálka.

Sezonu prozatím hodnotí kladně, i když s rezervou. „Ve srovnání s minulou sezonou je ta aktuální samozřejmě lepší, ale ani tak to není žádná hitparáda. Mrzí nás, že jsme propásli Vánoce, ale příroda byla silnější," dodal Pálka. Momentálně leží na sjezdovce Fajtův kopec přes půl metru sněhu.

Kvalitní podmínky k lyžování hlásí rovněž Harusův Kopec v Novém Městě na Moravě, kde by se mělo lyžovat ze všech regionálních sjezdovek nejdéle.

„Budeme jezdit, dokud bude sníh. Přibližně tedy do konce března, kdy bychom chtěli v posledním týdnu uspořádat tradiční lyžařský karneval," připomněl správce novoměstské sjezdovky na Harusově kopci Karel Klapač.