Křivka nakažených začíná nabírat podobu exponenciály, vždyť ještě v neděli večer bylo 101 pozitivně testovaných osob. Včera jich za celý den přibylo šest a dnes to zcela určitě bude více.

Z Jihlavy také přišla dobrá zpráva - Vysočina má prvního uzdraveného. "První nakažení začínají procházet kontrolními odběry. Celkový počet nakažených ale zřejmě zatím klesat nebude," uvedl Jiří Kos z jihlavské hygieny.

První vyléčený je ze Žďárska. "Testy potvrdily, že je v pořádku. Jeho přítelkyně zatím ještě výsledek neví, zatím na ně čeká," potvrdil Pavel Kadlec ze Žďáru nad Sázavou, kamarád dvou nakažených z Vysočan.

Šestapadesátiletý muž se vrátil z Itálie, kde pracoval jako montér. Už při odjezdu z pracoviště pociťoval příznaky nachlazení. 11. března u něj byla potvrzena koronavirová infekce. O dva dny později, 13. března, se nákaza potvrdila i u jeho partnerky, která s ním žila ve společné domácnosti.

Počet uzdravených je možná reálně vyšší, ale nakaženého je možné vyřadit z evidence až poté, co jsou negativní dva testy provedené s rozestupem čtyřiadvacet hodin.