Novoměstsko

Bylo připraveno celkem 74 kilometrů stop, které se díky skvělému počasí udržely v přijatelném stavu skoro celý víkend.

Od víkendu 17.-18.11. nepřipadl žádný novýsníh, takže stopy z pátku a soboty jsoustále sjízdné, i když zmrzlé. Na lyžování je sněhuzatímdost. Na víkend předpověď počasí hlásí výrazné oteplení, možná i déšť.

Vzhledem k této nestabilní předpovědise rozhodne až v pátek ráno, zda se budou tratě nově najíždět.

V sobotu vyjela rolba směr Vlachovice, Tři Studně, Medlov, okolo Fryšavy na Fryš. hájenky, kde čekalo velmi nepříjemné překvapení. Úsek cesty až po Blatky byl prohrnut až na hlínu a rolba musela projet se zvednutým stopovačem.

Trasa po asfaltce byla rovněž prohrnuta, a tak stopa začíná až za odbočkou na Samotín. Pak už pokračuje bez problémů přes horní Samotín loukami ke Krátké až k rozcestníku "Pod Krátkou", kde se stáčí ke Kadovu a dále obvyklou trasou k rozcestníku "Nad Kadůvkem".

Opakovaný přejezd na Fryšavu jsme využili pro najetí "hladké" stopy pro bruslaře, z Fryšavy pak klasikou na Tři Studně, Sklené, Sykovec a Medlovským údolím do Nového Města k nádraží ČD. Odtud pak kolem Medinu ke Skihotelu.

V neděli projela rolba Radňovickou spojkou na Vlachovice, Sykovec, Rokytno, Zubří BVV, kde se navážou na bystřické stopy. Z BVV se vracíme přes Pohledec, Maršovice ke Skihotelu.

Sněhové podmínky

Nové Město na Moravě [600 m.n.m.]
27 cm

Fryšava pod Žák.horou [730 m.n.m.]
50 cm

zdroj: Lyžarské Novoměstsko, Radek Vichr, http://lyzovani.nmnm.cz/

Podívejte se:

Lyžařský stadion v Novém Městě a další

Online mapa projetých tras

Žďársko

Tratě jsou ponechány z víkendové lyžovačky, jsou v dobrém stavu. Celkem upraveno přibližně 50 kilometrů tras.

Jedinným problematickým okruhem, za současných sněhových podmínek, je losenický, na kterém je nížšší sněhová pokrývka a tratě vedoucí po hluboké orbě nejsou ideální. Nevýhodou Losenice, kromě nižší nadmořské výšky, je hlavně její poloha.

Leží na návětrné straně a ne závětrné. Za Peperkem (v Hamrech) je vždy více sněhu než před Peperkem (v Losenici). Ostatní okruhy jsou dobře vysněžené.

zdroj: www.ab-sport.cz

Napojení novoměstských tras na žďárské trasy
Se Žďárem jsme se dohodli, že trasa najížděná skútrem ze Žďáru směrem na Lhotku a končící v lese u Skleného, by měla od Lhotky změnit svůj průběh a napojit se na novoměstské trasy v oblasti mezi Jiříkovicemi a Vlachovicemi. Tuto trasu považujte v letošní sezóně za zkušební.