Novoměstsko

Bylo připraveno celkem 74 kilometrů stop, které se díky skvělému počasí udržely v přijatelném stavu skoro celý víkend.

V sobotu vyjela rolba směr Vlachovice, Tři Studně, Medlov, okolo Fryšavy na Fryš. hájenky, kde čekalo velmi nepříjemné překvapení. Úsek cesty až po Blatky byl prohrnut až na hlínu a rolba musela projet se zvednutým stopovačem.

Trasa po asfaltce byla rovněž prohrnuta, a tak stopa začíná až za odbočkou na Samotín. Pak už pokračuje bez problémů přes horní Samotín loukami ke Krátké až k rozcestníku "Pod Krátkou", kde se stáčí ke Kadovu a dále obvyklou trasou k rozcestníku "Nad Kadůvkem".

Opakovaný přejezd na Fryšavu jsme využili pro najetí "hladké" stopy pro bruslaře, z Fryšavy pak klasikou na Tři Studně, Sklené, Sykovec a Medlovským údolím do Nového Města k nádraží ČD. Odtud pak kolem Medinu ke Skihotelu.

V neděli projela rolba Radňovickou spojkou na Vlachovice, Sykovec, Rokytno, Zubří BVV, kde se navážou na bystřické stopy. Z BVV se vracíme přes Pohledec, Maršovice ke Skihotelu.

Sněhové podmínky

Nové Město na Moravě [600 m.n.m.]
27 cm

Fryšava pod Žák.horou [730 m.n.m.]
50 cm

zdroj: Lyžarské Novoměstsko, Radek Vichr, http://lyzovani.nmnm.cz/

Podívejte se:

Lyžařský stadion v Novém Městě a další

Online mapa projetých tras

Žďársko

7,00hod. -2,1°C, oblačno, zatím mírný JV vítr, 40 centimetrů sněhu. Tratě ponecháváme z víkendové lyžovačky, jsou v dobrém stavu. Celkem upraveno přibližně 50 kilometrů tras.

Na dnešek je předpověď větrného počasí. Pokud se vyplní a stopy budou zafoukané, nebo od teplot nad nulou ledovaté, bude v úterý upraven žďárský okruh (nebo jeho část).

Jedinným problematickým okruhem, za současných sněhových podmínek, je losenický, na kterém je nížšší sněhová pokrývka a tratě vedoucí po hluboké orbě nejsou ideální. Nevýhodou Losenice, kromě nižší nadmořské výšky, je hlavně její poloha.

Leží na návětrné straně a ne závětrné. Za Peperkem (v Hamrech) je vždy více sněhu než před Peperkem (v Losenici). Ostatní okruhy jsou dobře vysněžené.

zdroj: www.ab-sport.cz

Napojení novoměstských tras na žďárské trasy
Se Žďárem jsme se dohodli, že trasa najížděná skútrem ze Žďáru směrem na Lhotku a končící v lese u Skleného, by měla od Lhotky změnit svůj průběh a napojit se na novoměstské trasy v oblasti mezi Jiříkovicemi a Vlachovicemi. Tuto trasu považujte v letošní sezóně za zkušební.