„Jeden znich mi nabídl předání dvou milionů za hlas pro Václava Klause a druhý mi řekl, že pokud Klausovi hlas nedám, něco se na mne vymyslí,“ uvedl Novotný.

Když se ptal svého kolegy zODS, jak se takový úplatek předává, tak se prý otočil a řekl: „Tamhle vzadu jsou lidé, kteří to zařídí.“ Poté, co Novotný nabídku označil za nehoráznou, nejmenovaný senátor omluvně podotkl, že to tak dělá idruhá strana.

Novotný pak volal svému advokátovi sdotazem, jak se má zachovat. „Řekl mi, že bez důkazů stím nemůžu nic dělat,“ konstatoval Novotný.

Sám přitom patří mezi zákonodárce, kteří podepsali nominaci Jana Švejnara a také třikrát pro něj minulý víkend zvedl ruku. Nyní se doma vBystřici nad Pernštejnem léčí zvirového onemocnění a vysokých teplot. „Navečer se chystám do Prahy, volby se samozřejmě zúčastním, pan profesor Švejnar smým hlasem může počítat,“ uzavřel Novotný.

Kromě něj se svýhružkami tisku svěřil ilidovecký senátor Josef Kalbáč. Ten obdržel obálku se střelným prachem. Ion se ale chce páteční volby zúčastnit. Zvažuje ovšem, že pokud by byla opět veřejná, hlasovat nebude.