Jaký bude mít údajná korupční aféra Novotného dopad? „Obvinit někoho bez okamžitých důkazů? To by určitě mohlo poškodit naši stranu,“ je přesvědčena krajská předsedkyně SNK-ED Zdeňka Marková.

Senátor Josef Novotný ohlásil policii nabídku dvoumilionového úplatku od nejmenovaného senátora ODS během první prezidentské volby.

„Neumím si představit, že bych si taková obvinění vymyslel, riskoval žaloby a popisoval děje v sále včetně požadavku jejich konfrontace s videozáznamy. Jsem připraven své výpovědi ověřit i na detektoru lži,“ prohlásil senátor Josef Novotný.

Jméno údajného korupčníka sdělil zatím právě jenom policii.

Zástupci ODS, kteří se nedozvěděli jméno člověka, jenž měl úplatek nabídnout, na senátora Novotného podali žalobu.

Z poslední doby čelí Josef Novotný také žalobě bystřického podnikatele Zdeňka Tomáška, který na něm v takzvané kauze lanového centra požaduje čtyři miliony a veřejnou omluvu v médiích za poškození svého jména.

Detektor lži využívá prostého faktu, že v případě vědomého lhaní probíhají změny v některých fyziologických funkcích lidského těla, jako je frekvence a hloubka dýchání, rychlost srdečního tepu či elektrický odpor pokožky.

Někteří psychologové tak již před několika desítkami let dospěli k názoru, že lidské podvědomí, od přírody pravdomluvné, se tímto způsobem brání očividné lži.

Na základě takovýchto výzkumů vznikl ve své podstatě jednoduchý přístroj měřící základní biologické funkce člověka a sledující jejich změny v závislosti na odpovědích na otázky, které jsou zkoumanému člověku pokládány. zdroj: rejpal.xf.cz